ANASAYFA >İSİM ANALİZİ

İsim Analizi

İsimlerle ilgili iki servis vermekteyim; İsim analizi ve İsim çalışması.
- İsim analizi çalışmalarımda isminizin analizini Quantum fiziği ilkeleri kapsamında, çalışmalarım ve yaptığım istatistiklerle birleştirip sunuyorum.
Ekibimizle yaptığımız bir yıllık bir çalışmanın sonucunda isim analizi yaptırabileceğiniz bir site hazırladık. İsim-name.com adresinden ulaşacağınız sitemizde hızlı ve efektif olarak isminizi analiz ettirebilirsiniz.
- İsim çalışmasında ise isminizi analiz ederek isim değişikliği veya isim ilavesi ihtiyaçlarınızı 5 isim önerisinde bulunarak size sunmaktayım.
İsim çalışması için ilgili formu doldurarak bana göndermeniz gerekmektedir.

İsim Analizi Nedir?

isim analizi Eski zamanlarda isimler kişiler için umulan hayat yoluna özgü olarak 
verilmekteydi. Bunu bir iş olarak seçen öğrenci ve bilge kişilerce akıllı bir şekilde kullanarak harflerin şekline göre bakarak seçmişlerdir. Bilge kişiler aynı etkiyi ilave bir araç olarak kavrayarak 
kendileride yararlanmıştır.
İşte bu sanat isim bulma diye adlandırılmaktadır.
İsim bulma bize bir isimdeki bağımsız enerji şekkilerini belirlememizi sağlamaktadır.
Harfler enerjinin sembolleridir. Sizin sahip olduğunuz enerjileri tanımlar.

İsim analizinin Geçmişi

İlk olarak Ari ve Maya medeniyetlerinde isimler sembollerle ifade edilmişlerdir..Yazıtlarda isimlerin sembollere dönüştüğünü görmekteyiz.
Bu konuda 6.Yüzyıla kadar herhangi bir araştırma konusu bulunamamaktadır. Sadece 6.Yüzyılda özellikle İspanya ve Portekiz kısımlarında isim koyarken muhakkak anneanne babaanne ve büyük baba isimlerini koymaya başlamışlar. Hem kimin kime ait olduğu ve kiminle akraba olduğu daha iyi anlaşılmıştır.
Tarihte Orta Asya Türklerinde, Kızılderililerde çocuklarına isim koyarken biraz büyümelerini karekter ve davranışları ortaya çıktıktan sonra isim koyduklarını görüyoruz.
Tarihte insanlık isimlere son derece önem vermiştir. Bu konu ile ilgili araştırmalar bir çok ülkede yapılmıştır.
Bu isim koymalarda herkes kolay ve iyi hissettiği isimleri telaffuz etmeye başlamışlar.

İsmimiz karakterimizi nasıl etkiler?

Harfler her zaman için bir titreşim yaratırlar. Her harfi söylediğimizde bu titreşimi 2 yönlü hissederiz. 1.si kulakla duyarak ;kulakla duyduğumuz bu ses kulak içindeki zarı ve orta kulaktaki ve iç kulaktaki titreşimler sinirlerin vasıtasıyle duymamızı sağlar. 2.si bedenimizde oluşturduğu hareketti. Bu da harfler söylendiğinde bedenimiz üzerinde kulakla senkronize olarak titreşimlerin absorbe edilmesiyle hissederiz. Bu hissetmek olumlu veya olumsuz etkileri bizde bırakmasına sebebiyet vermektedir. Her harfin titreşimine baktığımızda olumlu ve olumsuz harflerin çeşitlerini görmekteyiz. O lumsu olan hafler e – h – ö- r – t – ü – y dir . Bunların yanına çok olumlu harfler geldiğinde nötür olur. Bize çok fazla zarar vermez. Zarar vermesi negatif harflerin oluşturduğu isimler bizde aşk,iş,sağlık,para konusunda etkiler.. Dolayısıyla hem karekterimizi değiştirerek farklı noktaya bizi çekip, ciddi şekilde olması gereken bir çok şeye mani olur. İşte bu yüzden isimler karekterimizi etkiliyerek bizi farklı bir noktaya götürür.

*YENİ İSİM BULMA TEKNİĞİ İsimlerin enerjisi + isimlerin titreşimi + isimlerin anlamı+ isimlerin frekansı+isimlerin verdiği mesaj olarak bilinen 5 ana kriterdir. İsim çalışmalarının tümü KEMAL HALUK CEBE nin kullandığı ve kendi araştırmaları ile bulduğu 149 kritere göre yapılmakta olup; dünya da tektir. İsimlerin karakter analizini yapabilmek için 5 hususu bilmek gerekli. Bu sosyal bilim bu konu başlıklarını kapsamaktadır. İsimlerimiz bize kim olduğumuzu, soyumuzu nasıl karaktere sahip olduğumuzun kopyalarını vermektedir. Bu analizleri sadece isim koçluğu eğitimini alan kişiler tarafından yapılabilmektedir. İsim Falı ile karıştırılmaması gerekmektedir. Türkiyede bu konuda 1980 yılından itibaren bilimsel araştırmalarını yaparak 87000 ismi incelemiş sonunda isimlerin karakteristik tesirlerini bulmuş olan Kemal Haluk Cebe isim koçluğu eğitimini verirken. Hayatta her şeyin kuantum teorisinde olduğu gibi titreşimler yaparak bedenimize çarparak bedenimizce emilmesini sağlamaktadır. Taşımakta zorlandığımız isimler bize dezavantaj vermekte olup, hayatımızın her anında bizi engellemektedir. Kemal Haluk Cebe bize isimlerin önüne yeni bir isim bularak bu titreşimin doğru ve güçlü olmasını sağlayarak, isimlerin bize son derece düzgün bir aktivasyon yapmasına sebep olmaktadır. Ayrıca verdiği isim veya mantraları kullanma zorluğunu ortadan kaldırarak. Her harfi notalamış bunların verdiği titreşimleri keşfedip, Cep telefonlarımıza zil sesi olarak vermektedir. Bu titreşimlerde. Verilen ismi hiç kullanmasak bile bize doğru titreşimi yaratarak hayatımızı doğru yönde etkilemesine sebep olacaktır. Sadece bu konudaki çalışma 11 yıl sürmüştür. Ayrıca bir grafik ile (kalp elektrosu şeklinde) isimlerimizin neden bize sıkıntı verebildiğini workshoplarda izah ederek. Nasıl bir hal aldığını göstermektedir. Karı-koca arası Anne- çocuk Baba-çocuk kayınvalide-damat gibi ilişkilerdeki sıkıntıları ortaya koyarak çözüm getirmektedir. Ayrıca düzensiz giden iş ve aşk hayatımızın titreşimlerini artırarak, doğru zamanda doğru kararları vermemizi sağlamaktadır. Çinlilerin 5000 yıl önce; hatta halen kullandıkları isim koyucularının yerini şimdide Kemal Haluk Cebe nin yetiştirdiği isim koçları almaktadır.

Bir kısım insan isminden memnun değil. Yapılan istatistiklerde 1000 kişiye sorulmuş 328 kişi isminden memnun olmadığını, 421 kişide hiç düşünmediğini, 251 kişide memnun olduğunu ifade etmiştir.
Bu 328 kişinin içinde 226 kişide isminin ona ağır geldiğini ve bu yüzden ismini değiştirmeyi düşündüğünü söylediler.
Her ne olursa olsun Kemal Haluk Cebe ve isim koçları sizin isminizi değiştirmenize gerek kalmadan size ilave verecekleri isimleri ister mahkeme kararı ile isterse de sadece takma isim olarak ta kullanmasının kâfi gelebileceğini söylemektedir.

Özellikle workshoplarda bu konuyla ilgili detaylı bilgileri alarak, kaliteli yaşama doğru yol alabilirsiniz diyor Kemal Haluk Cebe.

Workshoplarda yakınlarınız ile ilişkilerinizi en yüksek seviyeye çıkarabilmenizin yollarını öğretmekte ve eğitim konuları ile bilgileri size aktarmaktadır.
İsimlerin sırlarını açıklayarak çok farklı bir konuya imza atmaktadır.